H: 21 cm
Conditie: Goed. De tuit lichtjes afgeslepen over ca. 4mm.
Gemerkt IP, voor Jan Pennis Sr., eigenaar van "De Porceleyne Schotel" van 1724 tot 1764.
Polychrome Delftse apothekerspotten van dit type zijn besproken in Wittop-Koning, waarin de auteur aangeeft: "Zeer fraai is een serie polychrome, in het grote vuur gebakken potten met het motief van de twee naakte vrouwenfiguurtjes met banderolle (afb. 67, blz. 66). Een tweetal stukken in de verzameling Ciba-Geigy te Bazel draagt het merk IP. Er zijn slechts twee kleine, één middencylindrische en twee strooppotten bekend."
Zie: Apothekerspotten uit de Nederlanden, Dr. D.A. Wittop Koning, 1991