Zeldzaam intact ei van een olifantsvogel, Aepyornis Maximus, Madagascar, pre-17e eeuw

354
Dit lot werd verkocht op 2015-03-28 en is niet meer beschikbaar
Uiterst zeldzaam intact ei van een olifantsvogel, of Aepyornis maximus, uitgestorven in de 16e of 17e eeuw. Het ei wordt gepresenteerd op een glazen sokkeltje. Autoriteit Dr. Marc Ghysels heeft een CT-scan uitgevoerd op het ei, waarin duidelijk het begin van de ontwikkeling van de botstructuur zichtbaar is. Het ei is wellicht ouder dan de enkele eieren die recentelijk op de markt zijn gekomen, en lijkt qua uitzicht sterk op het exemplaar in bezit van het Irish Museum (www.museum.ie). Het video-verslag van het onderzoek wordt eigendom van de koper. Afm.: 30,8 cm hoog, diameter 21,9 cm Herkomst: De collectie van de overleden Duitse marine-bioloog Dr. Caspers